Citrón – malý zázrak :-)

V MÓDA & STYLE & LIFESTYLE, ZDRAVÍ & KRÁSA od Michaela

Citron patří mezi nejzdravější potraviny. Obsahuje antioxidanty známé jako flavonoidy a je také bohatým zdrojem vitaminu C.
Zrhuba 100 g citronu obsahuje 64 % doporučeného denního příjmu vitaminu C. Má úžasné aroma a s tělem dokáže doslova divy – má dezinfeční účinky a dokáže čistit pleť.
Není tedy divu, že citron je první ingrediencí většiny domácích léčeb a zkrášlujících masek.

Přinášíme Vám pár kosmetických tipů 🙂

Zbaví vás černých teček
Citron vaši pleť může osvobodit od toxinů a černých teček. Jednoduše si potřete citronem obličej a nechejte šťávu působit 10 minut. Během této procedury zůstaňte mimo sluneční záření, jelikož citron by vám ve spojení se slunečními paprsky mohl popálit pokožku.

Citron jako toner pleti
Pokud má vaše pleť nějaké tmavší odstíny kvůli jizvám od akné, opět použijte citronovou šťávu a nechejte ji na obličeji působit 15 minut, poté ji opláchněte vodou.

Posiluje a bělí vaše nehty
Směs jednoho hrnku citronové šťávy a 2 polévkových lžic olivového oleje vám krásně posílí nehty a zbaví je všech nečistot a zažloutnutí.

Citron jako deodorant
Ano, je to možné. Díky svým antiseptickým vlastnostem dokáže citron zlikvidovat bakterie na pokožce, které mají na svědomí nepříjemný zápach. Můžete ho proto využít i jako přírodní deodorant. Smíchejte šťávu z citronu s medem a ovesnými vločkami, pořádně směs promíchejte a užijte přímo na problémová místa. Zhruba po hodině si směs z pokožky smyjte. A pokud se vám nechce postupovat tuto kúru, stačí si problémová místa potřít trochou citronové šťávy.

Hydratuje vaše rty
Většina kosmetických produktů, které užíváte, vám vysouší rty. Řešením je opět citron – stačí si rty před spaním potřít citronovou šťávou a nechat působit přes noc.

Zesvětlí vaše vlasy
Tato přírodní metoda existuje v různých kulturách již mnoho let a to je zárukou, že je opravdu funkční. Pokud chcete vlasy trochu zesvětlit, nastříkejte si na vlasy citronovou šťávu a vystavte je slunečnímu záření. Snažte se tuto metodu aplikovat alespoň jednou týdně pro rychlé výsledky.

MUJSALON.COM JE TU PRO VÁS ♥

čerpáno z: zeny.iprima.cz, korkovaprostirani.cz

Sdílejte tento článek