Inteligentní plastelína..😎

V TIPY MUJSALON.COM & YVYCOM.COM, UMĚNÍ od Michaela

Dárky, antistres, relaxace – to je Inteligentní plastelína – už jste o ní slyšeli? Já měla tu čest ji poznat 🙂 Plastelínu jsem si u kamarádky ,,osahala,, i s mýma dcerkama-byly jsme nadšené a chceme ji. A proto i Vám přináším tento tip na skvělý dárek nejen pod stromeček 🙂 ♥
Inteligentní plastelína je ideální jako antistres k uvolnění napětí, bláznivá hračka do kanceláře i domácnosti, ideální vánoční dárek, dárek k narozeninám, originální reklamní předmět.

Tipy a triky😎
Inteligentní plastelína má rozdílné fyzikální vlastnosti podle toho, jak s ní zacházíte. Vyberte si, která se Vám nejvíce líbí. Koupit ji můžete zde

Natahuje se – chytnete-li ji na dvou koncích a potáhnete, chová se jako žvýkačka. Položte ji na stůl a pozorujte, jak se pomalu roztéká.

Trhá se – chytnete-li plastelínu na dvou koncích a trhnete-li dostatečně rychle, roztrhne se. Není to ale úplně jednoduché – chce to trochu praxe. Plastelínu je také možné roztrhnout jako papír. Chytněte plastelínu na horní straně ukazováčkem a palcem každé ruky tak, jako byste ji chtěli roztrhnout jako papír. Pro zjednodušení trhnutí plastelínu trochu načněte nehty. Pak už jen plastelínu rychle roztrhněte – ale pozor, podaří se Vám to jen v případě, že budete dostatečně rychlí.

Skáče – vytvořte z plastelíny kouli a upusťte ji na rovnou a pevnou podlahu a nebo si s ní hoďte o zeď. Budete překvapeni, jak skáče.

Tříští se – pokud udeříte do plastelíny dostatečně rychle, roztříští se jako porcelán. Chcete-li to vyzkoušet, buďte opatrní – nebudete-li dostatečně rychlí, plastelina bude pružná jako pryž a můžete si ublížit (dobrá rada dle vlastní zkušenosti autora tohoto textu 🙂 ).

Svítí – jak již název napovídá, svítící varianta Inteligentní plastelíny ve tmě svítí. Tato skutečnost z ní dělá ideální hmotu k různým pokusům. Kreslete na ni, vytvářejte světelné fotografie, nebo jen prostě šokujte své známé.

Praská – dostane-li se to plastelíny vzduch, praská a dělá bubliny.

Je magnetická – černá varianta plasteliny je magnetická a otvírá tak další příležitosti k pokusům.

Pokoří čtečky otisků prstů – otiskněte svůj palec do plastelíny. Takto vytvořenou formu zalijte potravinářskou želatinou a nechte ztuhnout. Dokonalá kopie Vašeho palce je na světě!

Sama ještě nevím, jaké vyberu pod stromeček holčičkám, ale určitě si vyberu i jednu pro sebe a pro svou nejbližší osůbku, ať se taky zbaví stresu, kdyby náááhodou se u ní taky dostavil..! 😀

Krásný den bez stresu s inteligentní plastelínou Vám všem přeje mujsalon.com! ♥

čerpáno z: www.plastelina.cz

Sdílejte tento článek