🍃Dnes po 16h začíná podzim🍃

V MÓDA & STYLE & LIFESTYLE, ZDRAVÍ & KRÁSA od Michaela

I když je podzim moc krásný, hraje všemi barvami, tak s ním přichází i nechtěné bacily 🙁 .. Mujsalon.com Vám přináší pár tipů jak předejít bacilům! ♥

Zdravé saunování
Na podzim byste měli začít s pravidelnými návštěvami finských saun. Ne, nadarmo se říká, že Finové patří k nejzdravějším národům v Evropě. Pravidelné saunování krásně prohřeje, povzbudí tělo a prospívá tak vašemu zdraví, zlepšuje odolnost vůči chřipce a také dodává lepší náladu. Délka saunování by měla být okolo deseti minut, za tu dobu se tělo stačí dostatečně prohřát. V sauně je důležité ležet, aby se tělo rozehřálo rovnoměrně. Do sauny se nebojte vzít také své děti. U nich se doporučuje teplota 75 až 80 °C. Vyberte si své wellness pro odpočinek a relax !
Správný výběr vitamínů
Aby nás nějaký ten chřipkový bacil hned neskolil, je dobré konzumovat vitamíny v podobě doplňků stravy nebo vhodných potravin. Chcete poradit? Najděte si svého výživového poradce! Základem je vitamín C, který pomáhá v těle vytvářet protilátky, které zabrání vzniku chřipky. Pokud cítíte, že na vás jde viróza, měla by denní dávka vitamínu C být okolo 600 mg. Při prevenci stačí 80 mg za den. Pro představu, ve 100 g brokolice naleznete přibližně 90 mg obsahu vitamínu C. Asi nejvíce své koncentrace má „céčko“ v šípku či černém rybízu. Ze zeleniny to pak je růžičková kapusta nebo např. kyselé zelí. Vhodné jsou také doplňky stravy s vyšším obsahem vitamínu C, který je dobré kombinovat se zinkem. Důležité je mít také vyrovnanou hladinu vitamínu D. Při jeho nedostatku je tělo více náchylné k nachlazení či k chřipce. V potravě se nachází v rybím tuku, játrech, vaječném žloutku a mléce. Ti, kteří ho nemají dostatek v potravě, mohou zkusit například čistý tekutý vitamín D v podobě kapek.
Dodržujte pitný režim
Pro správné fungování našeho organismu se doporučuje denně vypít přibližně dva litry tekutin. To se samozřejmě také odvíjí od fyzické zátěže či stravy. Častou mýlkou je tvrzení, že stačí doplnit příjem tekutin například večer, když přijdete z práce. Opak je pravdou, vodu byste měli mít při ruce celý den. Na škodu není ani pravidelné pití bylinných čajů, které pomáhají pročistit organismus.
Dopřávejte si odpočinek
Ač se vám to může zdát nereálné, právě dostatečný spánek vám pomáhá překonávat vyčerpávající zimní období. Dospělým jedincům se doporučuje spát osm hodin denně, aby se naše tělo stihlo regenerovat a bylo tak připravené na boj s bacily.
Nepodceňujte teplé oblečení
Již naše babičky vás v mládí vždy upozorňovaly na důležitost teplých svršků. Zatímco ale tenkrát jste jejich tvrzení nepřikládali žádný význam, dnes si na to jistě rádi vzpomenete. Chraňte si ledviny, hlavu a uši, a to i v případě, kdy pouze přebíháte z práce do auta. Právě rychlé teplotní změny jsou jedním z nejčastějších příčin nemoci.

🍃🍃🍃Krásný podzimní čas přeje tým mujsalon.com! 🍃🍃🍃

zdroj: facebook
foto: pinterest.com

Sdílejte tento článek